SPIRIT OF WOLF EESTIS

2020. aasta kevadest alates on õpetaja ja Spirit of Wolf kogukonna juht šamaan Morsuk Kam (Austria) käinud Eestis, Arhailiste Traditsioonide Keskuses šamanistlikke õpetusi ja Hundivaimu traditsiooni teadmisi jagamas. Sellest ajast alates olen mina ja paljud teised olnud tema õpilased ja Hundivaimu traditsioonide järgijad. Tasapisi on eestlaste kogukond ja huvi kasvanud, seda on näidanud ka suur huviliste hulk jube mitmendat aastat toimunud šamaanifestivalil Arhailiste Traditsioonide Keskuses.

Aastal 2021 sügisel alustasin oma õpetaja loal ja juhatusel ise juba oma õpilastele nende teadmiste ja meie oma traditsioonide õpetamist ning edasiandmist oma Hundikojas, kus teen seda siiani. Annan edasi neid vanu traditsioone ning šamanistlikke baasteadmisi ja õpetan kuidas teha šamanistlikku tulerituaali kamlaniet.

Morsuk Kam ja Mana Ailana Kam, Austria
Morsuk Kam ja Mana Ailana Kam, Austria
DSC_5720

2023 aasta jaanuaris oli mul võimalus käia Austrias, Spirit of Wolf praeguses peakontoris, Hundikoopas. Kohtuda mägede vaimudega ja tunnetada lumemägede tarkust ja õpetusi.
Läbi pühitsuse ja initsiatsiooni andis Spirit of wolf šamaan ja juht Morsuk Kam edasi usalduse hakata vedama Spirit of Wolf kogukonda Eestis. Koondama Eestis olevaid šamanismi huvilisi ja levitama seda vana Hundivaimu traditsiooni Eestis koos meie oma põliste teadmistega. Andma õpetusi neile kellel selleks huvi ja soov. Samuti korraldada kogukonnas ühiseid tulerituaale ja hoida kogukonda koos, praktikuid, õpilasi, šamaane. Hoida koos sõprust ja inimlikkust, vanu traditsioone. Eesti kogukond teeb seda südamega ja hingega, hoides kõiki vanu ja autentseid traditsioone. Sest ühise taeva all oleme kõik üks ja ühenduses loodusega.

Kui soovid saada kogukonna liikmeks, saada ennast tutvustav e-kiri mana.ailanakam@gmail.com aadressile, Hea kui oled juba omandanud mõningasi šamanismi baasteadmisi koos minuga või Morsuk Kam-iga. Samuti on vajalik saata avaldus kogukonna juhile Morsuk Kam, vajadusel küsib ta lisaküsimusi. Tema poolt tuleb ka heakskiit kogukonna liikmeks saamiseks. Mina saan aidata omapoolsete soovitustega ja avalduse koostamisel. Kogukonna reeglid on üldised ja samad, nendega saab tutvuda Spirit of Wolf lehe kaudu, samuti ühineda. Membership (spiritofwolf.net)

Spirit of Wolf Eesti tegemisi saad jälgida ka instagrammis: @spiritofwolf_estonia

SPIRIT OF WOLF AJALUGU

Spirit of Wolf kogukonna asutas 2010. aastal šamaan Karagai Kam. Alguses tegutses kogukond peamiselt piirkondlikult, pühendudes abi otsivate inimeste tervendamisele. Aja jooksul leiti üha rohkem liikmeid ja tegevusvaldkond levis Abakanist/Siberist suurele osale Venemaast, sealhulgas Moskvasse ja Peterburi. 2012. aastal koos esimese välismaalasest õpilasega Morsuk Kamiga (Günther Kreuzer) on Hundivaimu traditsioon levinud üle kogu mandri Euroopa südamesse. Järgnevatel aastatel kasvas liikmete arv Venemaal ja traditsioon levis edasi. Vahepeal peeti Euroopas pidevalt Noore ja Täiskuu rituaale, et seda traditsiooni avalikkusele tutvustada ja elus hoida. Toimus vanade väekohtade taaselustamine ja loodi mõttekaaslaste võrgustik. 2019. aastal avati Austrias esimene Šamanistliki tervendamise praktika “Hundivaim” väljaspool Venemaad. 2019. aastal külastas Morsuk Kam esimest korda Eesti arhailise kultuuri festivali, sellest ajast alates on tehtud koostööd arhailise keskuse korraldajate ja ruumihoidjatega, sealhulgas Morsuki õpilase Arjaana Kami ja teistega, kes on samuti juba kogukonna liikmed ja hoiavad Hundivaimu traditsiooni elus. Eestis on mitmeid Hundvaimu traditsioonis töötavaid tervendamispraktikuid.
2020. aastal avas Morsuk Kami õpilane Mirjam Van Donselaar (Izih deer Kam) Hollandis Hundivaimu tervendamise praktika ja seal loodi piirkondlik Spirit of Wolf grupp. Ühendust tunnustati avalikult 2020. aastal Austrias.

2022. aastal loobus kogukonna asutaja ja algataja Karagai Kam oma tegevusest kogukonnas ja andis rahvusvahelise kogukonnaliidri positsiooni ja ameti üle Morsuk Kamile.

Toimub edasine võrgustike loomine kogu maailmas ning iidse šamanismi vana pärandit säilitatakse ja viiakse ellu parima tuleviku nimel, armastades emakest maad ja kõiki tema lapsi.

IIDNE TRADITSIOON

Traditsioon, milles kogukond end leiab, on šamanism puhtal kujul.
See on siberist pärit šamanismi klassikaline vorm, mida religioonid ei mõjuta. Šamaani vägi ja juhised kanduvad üle põlvkonnaliinil õpetajalt õpilasele. Praktikud teavad, kuidas töötada oma keskkonna jõududega ja oma esivanemate sugupuuga, olenemata sellest, kus te olete või millisest kultuurist te pärit olete. Loodus on ühendav element ja juur, mis võimaldab töötada samamoodi
kogu maailmas ilma välisjõude kutsumata.

Avame 9 initsiatsioonitasandit, mis on seotud praktiku kogemusega. Kuid kõrgeimad astmed ei ole füüsilised õpetajad, vaid elu ja vaim ise. Kuid füüsiline õpetaja on samuti väga oluline. Õpetaja-õpilase suhte kaudu toimub šamaani liini jõuülekanne ja õpilane on vaimse kaitse all. Praktikad on otsene suhtlemine pühade elementide ja animeeritud olemusega. Selle tuuma vanuseks võib öelda umbes 60 000 aastat. Kogukonnas väljendatud konkreetset šamanismi kuju saab jälgida tagasi 500 aastat,
Karagai Kami perekonnas, edasised tõendid on ajaloo hämarustes.

Mul on au olla Spirit of Wolf kogukonna liige ja traditsiooni kandja aastast 2020.

Kogukonna tegemistest, õpetustest, liitumisest saad rohkem lugeda
spiritofwolf.net kodulehelt või

  Spirit of Wolf Shamans | Facebook

Kogukonna liikmed (Austria, Eesti, Holland, Belgia) Šamaanifestivalil Eestis, 2022 juuli
Kuva: Kristel Belinets
Kuva: Kristel Belinets
error: Content is protected !!