RAVITSEMISED

Praktiseerin põlise loodusravi ja šamanismi alal, kasutan teadmisi saamidelt ja põhjala loodusravi, teen Eesti Pärimusmeditsiinil, Tiibeti Traditsioonilisel meditsiinil  ja traditsioonilisel šamanismil põhinevaid teraapiaid, ravi ning massaaže.
Põlised raviviisid pole pelgalt rahvameditsiin. See ühendab endas teadmised, oskused ja uskumused sellest, kuidas on siinse maa asukad tuhandeid aastaid oma tervist hoidnud, taastanud ja tohterdanud, ning kohandab neid tänapäeva oludele ja vajadustele.

Koos leiame Sulle sobivaima raviviisi, mis hõlmab endas kas mudimisi, teraapiad, energeetilist ravi, šamanistlikke ravivõtteid või ka toitumise ning eluviisi soovitusi. Inimesele terviklik lähenemine aitab haigusi ennetada ja oma tervist, keha ning vaimu tugevdada.

Välispidistest teraapiatest ja mudimisest saab abi lihasvalude, liigesehädade, külmetuse, kõrge vererõhu, nõrga immuunsüsteemi, peavalu, ainevahetushäirete, vereringehäirete, jääkainete kogunemisel organismis, vaimse väsimuse, kurnatuse, depressiooni, unetuse jpt. põhjuste puhul. Šamanistlikud ravivõtted ja energeetiline tervendus aitab parandada nii vaimset kui füüsilist tervist, leida taas tasakaalu, sest keha ja vaim on kõik üks. Vanad traditsioonilised raviviisid aitavad jõuda tõve põhjusteni ja taastada kaotatud tasakaalu ja ühendust loodusega.
Kõiki raviviise saab kohandada ka lastele, beebiootel naistele ja vanuritele.

RAVIVÕTTED, MIDA KASUTAN

Šamanistlik tervendamine on seotud keha, vaimu ja hingega. Kohtumise käigus tuvastatakse ja kõrvaldatakse probleemi põhjus. Paljudel tänapäeva probleemidel on psühholoogiline põhjus, mida sageli ei tunnistata või ei osata leida seoseid. Šamanistlikus ravis käsitletakse seda haiguse põhiaspektina ja võib seega mõjutada üldist heaolu.

Negatiivsete mõtete ja tunnete energia mõjutab meie füüsilist heaolu. Kõik on omavahel väga seotud. Need võivad tulla meist endist või väljastpoolt. Need ladestuvad meie energiakehasse raske energia kujul. Negatiivne energia meelitab ligi haigeid vaime, kes energiakehas pesitsevad ja inimesi haigeks teevad. Šamanistliku tervendamise ajal kõrvaldatakse need sissetungijad ja täidetakse energiakeha uue jõuga.

Energeetiline ravi on teatud kaebusel põhinev ravi, mida teen käte pealepanemise teel teatud keha rahupunktidele ja energiakeskustele. See on konkreetne viis seisakute eemaldamiseks ja energia lisamiseks energeetilises kehas. See energia on elujõud, mida kõik elusolendid, nii inimesed kui loomad, omavad ja on seotud taeva ja maaga. Ma suunan energia takistamatult voolama, mis tagab Sinu enesetervendamise võime aktiveerumise ja energiakeha  täitmise uue jõuga.
Lisaks kätele võin kasutada kive, mineraale, häält, trummi, suitsutamist, moksat ja mitmeid teisi vahendeid, nii kuidas Sinu keha hetkel vajab.

Tiibeti Traditsiooniline meditsiin (TTM) on üks vanimaid katkematu järjepidevusena praktiseeritavaid meditsiinisüsteeme maailmas, mille vanus on u 3900 aastat. TTM hõlmab teadmisi anatoomia, füsioloogia, embrüoloogia, patoloogia, diagnostika ja terapeutika vallast, kaasaarvatud lai ravimtaimede farmakopöa ning suures valikus välispidiseid teraapiaid.

Tiibeti massaaž tervikuna on pikk ja sügava toimega protseduur. Eri patsientidel kasutatakse erinevaid õlisid ja massaažitehnikaid olenevalt vaevustest. Eesmärgiks on viia organism tasakaalu. Tiibeti massaažis pannakse mõlema sõrmusesõrme ja neljanda varba ümber rituaalne punane lõngajupp, et kaitsta patsiendi elujõudu, kuna massaazi ajal on inimene lõdvestunud ja avatud. Õlimassaaži kombineeritakse vajaduse korral erinevate tiibeti teraapiatega (Kunye õlimassaaž, moksa, erinevad põletusteraapiad, akupunktuur, horme, kupuravi, massaaž soojade kividega, teraapia rotangkeppidega, jms).

Teraapiatest ja massaažist saab abi lihasvalude, liigesehädade, külmetuse, kõrge vererõhu, nõrga immuunsüsteemi, peavalu, ainevahetushäirete, vereringehäirete, jääkainete kogunemisel organismis, vaimse väsimuse, kurnatuse, depressiooni, unetuse jpt. põhjuste puhul. Massaaž sooja õliga sobib hästi meie niiskes ja külmas kliimas haiguste ennetamiseks. Kuid ka, kehva enestunde või lõõgastumise puhul. Kõiki raviviise saab kohandada ka lastele.

Kaaniravi ehk hirudoteraapia kuulub Eesti Pärimusmeditsiini valdkonda ja on eestlaste pärimusel põhinev looduslik raviviis, mis on kohandatud tänapäeva oludele.

Kaaniravil on lisaks vere eemaldamise kasule veel muud toimet. Kaan imeb 5 kuni 15 ml verd ja viib nahakülge haakudes verre sadakond bioloogilist toimeainet. Üks tähtsamaid neist on hirudiin – valgulise koostisega aine, mis vähendab vere hüübimist. Seesama toime on meditsiinis väga vajalik, näiteks pärast operatsiooni võivad tekkida veresoontes verehüübed. Lisaks produtseerib kaan süljes aineid, mis mõjuvad valuvaigistavalt.

Kupupanek on üks raviviisidest, mis on pidanud vastu sajanditekatsumusele. Keskajast, vahest veelgi varasemast ajast pärit ravimeetodit kombineeriti tol ajal aadrilaskmise ja kaanide panekuga. Eestis kasutati vanadel aegadel kuppude panekul sarvi, sest see oli kõige käepärasem vahend.

Kuputeraapia vähendab lihaspingeid ja valusid, soodustab vere ja energia liikumist kanalites, parandab ainevahetusprotsesse, siseorganite tööd ja verevarustust, soodustab toksiinide ja jääkainete eemaldumist, parandab hormonaalset tasakaalu, tõstab immuunsüsteemi võimekust antud piirkonnas, puhastab poore ja nahka, tõstab naha regeneratsioonivõimet, parandab naha funktsionaalset aktiivsust ning eemaldab väliseid haigusetekitajaid. Hästi aitab külmetus- ja hingamisteede haiguste puhul.

Kehaliste probleemide lahendamise otsingutel pöördutakse üha enam loodusravi ja traditsioonilise meditsiini poole, saamaks loomulikku ravi võimalikult väheste kaasuvate toimetega. Tavameditsiin ei käsitle tänasel päeval enam inimest tervikuna ega arvesta istuva või väheliikuva inimese tervise, haiguste ja ravimisviisidega. Füüsilise tervise kõrval vajavad uusi käsitlusi ka vaimne tervis ja inimese areng. Tänapäeval on mõistuseta keha üks meie aja tunnus ja probleem.

Konte ja sooni on põlised loodusarhavad, sealhulgas ka vanad eestlased, mudinud ja tasunud juba aastatuhandeid, igaüks pisut omamoodi. Tarkusi anti edasi suuliselt ja paljud neist on ka aastatuhandeid säilinud ja kasutust leidnud. Vanad, põlised käelised raviviisid, luude ja liigeste korrigeerimised, soonetasumine, kaelasoonte mudimine, kõõluste töötlemine ja kondiväänamine, käte pealepanek, väe korrastamine ja seljas tallumine, need teadmised põhinevad pikaajaistel inimkatsetel ja põhimõtted sarnanevad teiste iidsete tunnustatud ravikunstidega.

Osteopaatiline ravi peakoljust – ristluudeni pingete, verevarustuse, närvisüsteemi ja funktsionaalsuse taastamiseks.

Kraniaalsüsteem on inimese keskne füsioloogiline süsteem mis ulatub koljust, näost ja suust allapoole, ristluude kaudu õndraluuni ehk sabani. See hõlmab endas aju vatsakesi ja seljaaju kanalit. Osteopaatia kujutabki endast manuaalset ravimeetodit, mis sobib paljude erinevate terviseprobleemide raviks. Kraniosakraalne osteopaatia reguleerib kolju, vaagna ja lülisamba struktuuride suhet, normaliseerib kõvakesta pinget ning närvisüsteemi funktsionaalsust (seljaaju vedeliku dünaamikat, ajuverevarustust ja närvijuhtivust). Meetodi abil ravitakse nii ägedaid kui kroonilisi valusid, tundetust, kaela, liigeste ja selgroolülide jäikust ja rühivigu. Näokoljut mõjutades saab abi lõualuude valude, krooniliste hingamisvaevuste, pideva ninakinnisuse, silma- ja kuulmisprobleemide ja isegi norskamise  puhul.

Osteopaatiline ravi tugineb anatoomia, füsioloogia, embrüoloogia ning tänapäevaste neurobioloogiliste ja arengutulemuste leidudel.

Esimesel kohtumisel vestleme, vaatleme, õpime oma keha paremini tundma, kontrollin diastaasi olemasolu, vajadusel kasutan osteopaatiat väikevaagna organite korrigeerimiseks ja pehmet kõhumassaaži. Samuti õpetan mõned tõhusad harjutused, mis just Sind antud ajahetkel kõige paremini aitaksid. Esimene kohtumine kestab u 1,5 tundi.

Järgnevatel kohtumistel liigume oma keha tundmaõppimise, taastamise, tugevdamise ja liikuvuse parandamise teekonnal samm-sammult järjest edasi. Järgneva seansi pikkuse ja viisi lepime juba koos kokku, just nii nagu Sulle kõige parem!

Kui sa ei tea, mis sulle hetkel oleks parim, siis tule julgelt vestlusele, koos leiame sobivaima raviviisi, mis hõlmab endas kas mudimist, teraapiad, ravivõtteid või hoopis šamanistlikku tervendust. Vanad traditsioonilised raviviisid aitavad jõuda tõve põhjusteni, vestluse käigus leiame just sulle sobiva ja vajaliku raviviisi, et tuua tagasi su elujõud.

Kui su elus on tulemas tähtis sündmus, pulmad, lapse õnnistamine või miski muu sinu jaoks oluline päev ja sa tahad seda tähistada teistmoodi, läbi looduselementide ühenduse, põlisel viisil, siis on seda võimalik teha läbi šamanistliku tseremoonia.

Samuti on võimalik tellida energeetilist kodupuhastusrituaali.

error: Content is protected !!