AJALUGU

Spirit of Wolf kogukonna asutas 2010. aastal šamaan Karagai Kam. Alguses tegutses kogukond peamiselt piirkondlikult, pühendudes abi otsivate inimeste tervendamisele. Aja jooksul leiti üha rohkem liikmeid ja tegevusvaldkond levis Abakanist/Siberist suurele osale Venemaast, sealhulgas Moskvasse ja Peterburi. 2012. aastal koos esimese välismaalasest õpilasega Morsuk Kamiga (Günther Kreuzer) on Hundivaimu traditsioon levinud üle kogu mandri Euroopa südamesse. Järgnevatel aastatel kasvas liikmete arv Venemaal ja traditsioon levis edasi. Vahepeal peeti Euroopas pidevalt Noore ja Täiskuu rituaale, et seda traditsiooni avalikkusele tutvustada ja elus hoida. Toimus vanade väekohtade taaselustamine ja loodi mõttekaaslaste võrgustik. 2019. aastal avati Austrias esimene Šamanistliki tervendamise praktika “Hundivaim” väljaspool Venemaad. 2019. aastal külastas Morsuk Kam esimest korda Eesti arhailise kultuuri festivali, sellest ajast alates on tehtud koostööd arhailise keskuse korraldajate ja ruumihoidjatega, sealhulgas Morsuki õpilase Arjaana Kami ja teistega, kes on samuti juba kogukonna liikmed ja hoiavad Hundivaimu traditsiooni elus. Eestis on mitmeid Hundvaimu traditsioonis töötavaid tervendamispraktikuid.
2020. aastal avas Morsuk Kami õpilane Mirjam Van Donselaar (Izih deer Kam) Hollandis Hundivaimu tervendamise praktika ja seal loodi piirkondlik Spirit of Wolf grupp. Ühendust tunnustati avalikult 2020. aastal Austrias.

2022. aastal loobus kogukonna asutaja ja algataja Karagai Kam oma tegevusest kogukonnas ja andis rahvusvahelise kogukonnaliidri positsiooni ja ameti üle Morsuk Kamile.

Toimub edasine võrgustike loomine kogu maailmas ning iidse šamanismi vana pärandit säilitatakse ja viiakse ellu parima tuleviku nimel, armastades emakest maad ja kõiki tema lapsi.

IIDNE TRADITSIOON

Traditsioon, milles kogukond end leiab, on šamanism puhtal kujul.
See on siberist pärit šamanismi klassikaline vorm, mida religioonid ei mõjuta. Šamaani vägi ja juhised kanduvad üle põlvkonnaliinil õpetajalt õpilasele. Praktikud teavad, kuidas töötada oma keskkonna jõududega ja oma esivanemate sugupuuga, olenemata sellest, kus te olete või millisest kultuurist te pärit olete. Loodus on ühendav element ja juur, mis võimaldab töötada samamoodi
kogu maailmas ilma välisjõude kutsumata.

Avame 9 initsiatsioonitasandit, mis on seotud praktiku kogemusega. Kuid kõrgeimad astmed ei ole füüsilised õpetajad, vaid elu ja vaim ise. Kuid füüsiline õpetaja on samuti väga oluline. Õpetaja-õpilase suhte kaudu toimub šamaani liini jõuülekanne ja õpilane on vaimse kaitse all. Praktikad on otsene suhtlemine pühade elementide ja animeeritud olemusega. Selle tuuma vanuseks võib öelda umbes 60 000 aastat. Kogukonnas väljendatud konkreetset šamanismi kuju saab jälgida tagasi 500 aastat,
Karagai Kami perekonnas, edasised tõendid on ajaloo hämarustes.

Mul on au olla Spirit of Wolf kogukonna liige ja traditsiooni kandja aastast 2020.

Kogukonna tegemistest, õpetustest, liitumisest saad rohkem lugeda
spiritofwolf.net kodulehelt või

  Spirit of Wolf Shamans | Facebook

Kogukonna liikmed (Austria, Eesti, Holland, Belgia) Šamaanifestivalil Eestis, 2022 juuli
Kuva: Kristel Belinets
Kuva: Kristel Belinets
error: Content is protected !!