110
nimi1

MINU LUGU

Ravitseja hing on minus olnud juba nii kaua kui mäletan. Minu armas manala teele läinud vanaema ütles ikka, et hea laps, tule pane käed mu valutavatele põlvedele ja klopi mu selga, siis on hää olla…

Olen oma elus püüdnud ka moodne olla, pikka aega turundusalal töötanud, kuid see mis on ette nähtud, see tuleb varem või hiljem. Ühel hetkel jõuad ikka oma asja juurde, oma juurte juurde, looduse juurde. Nii õppisin aina rohkem enesele küsimusi esitama, vastuseid otsima, maailma ning loodust jälgima ja tunnetama. Ühel hetkel hakkasin mõistma, et elu ei ole ainult see, mida oma silmaga näeme.

Oma elust suure osa olen elanud Tallinnas. Kuid huvid ja arusaamised elust viisid mind 2016. aastal ära Haanimaale. Loodusele lähemale, kohe päris looduse sisse. Minu elupaik on praktiliselt metsas, kus loodus on minu jaoks väga võimas kaaslane ja ravitseja. Mida looduslähedasemalt me elame, seda terviklikumad ja tervemad me oleme. Tean, et tervis ja heaolu on miski, mida tuleb iseseisvalt üles ehitada, keegi teine seda teha ei saa.

Minu teadmiste ja kogemuste pagasisis on tarkusi ning oskusi erinevatest traditsioonidest ning raviviisidest, kuid tegelikult põhinevad kõik ühel või teisel viisil šamanismil. Jõudes teadlikult šamanismini tundsin, kuidas kogu minu vägi ja teadmised sulandusid üheks võimsaks tervikuks. Ja mis kõige tähtsam, leidsin, kui võimas tööriist on šamanism tervendamisel, väestamisel ja inimeste aitamisel.

Minu kõige tähtsamad õpetajad on minu kõige lähedasemad inimesed, kes aitavad näha, mida veel peaksin teadma ja eneses arendama.

Tänasel päeval elan suuresti looduse järgi ja looduses, praktiseerides šamanismi ja põlist loodusravi, eriti huvitun põhjala loodusravist, saamide tarkustest ja vanast traditsioonilisest šamanismist. Šamanism on väga iidne, inimesele kõige loomuomasem praktika, mis on meid kandnud sama kaua kui me Maal oleme eksisteerinud. Šamanistliku maailmavaate kohaselt on inimese heaolu aluseks oma väe eest hoolitsemine. Šamanismi võib nimetada ka väe kasvatamise, kogumise ja tervendamise õpetuseks. Püüan aidata inimesel leida oma kaotatud väge, on selleks põhjuseks siis vaimse või füüsilise keha häda. Vajab keha turgutust või hoopis meel. Pean õigeks inimkehale terviklikku lähenemist, kogu keha on üks tervik ja et olla terve tuleb otsida seoseid ja kõrvalekaldeid kogu vaimsest ja füüsilisest kehast.
Raviviisid mida kasutan põhinevadki peamiselt nendel põlistel traditsioonidel ja šamanismil. Põliste tervenduste hulka kuuluvad ka taimeravi, kuppude panemine, mudimised, loitsud, sõna ja trummi vägi ning palju muud.

NETIVERSIOON_-8
NETIVERSIOON_-132_

Põgus ülevaade minu teadmistest ja kogemustest

2021 november – Ruunide ürgne vägi, jätkukursus – Leesoja nõid, Thule Lee

2021 september Šamanismi laager-seminar  “Dungur – Suure vaimu südametuksed –  õpetaja – Hakassia/Tuva iidset traditsiooni järgiv šamaan Morsuk – Kam Austriast

2021 august – Taju. Tunnetus. Rituaalid – Leesoja nõid, Thule Lee

2021 juuni – Samanismi laager-seminar “Elementide vägi ja šamaanipraktikad iseenese ja oma elu väestamiseks” –  õpetaja – Hakassia/Tuva iidset traditsiooni järgiv šamaan Morsuk – Kam Austriast

2020 Rahvusvahelise šamanismi kogukonna – Hundivaim – liige (Spirit of Wolf – International shamanic community)

2020 Šamanismi laager-seminar  “Dungur – Suure vaimu südametuksed –  õpetaja – Hakassia/Tuva iidset traditsiooni järgiv šamaan Morsuk – Kam Austriast

2019 – … Osteopraktika, Eesti massaaži- ja teraapiakool, õpetaja Roman Erokhov

2018 – 2020 Tiibeti Traditsioonilise meditsiini terapeudi baaskoolitus, õpetaja Anu Rootalu

2019 Ruunide ürgne vägi – Leesoja nõid, Thule Lee

2018 Põlistarkuste ja Rahvaravi kool, kaaniravi täiendkursus, õpetaja Olena Andrejeva

2017 Šamanismi algtõed ja hinge tagasitoomine, õpetaja Mikk Sarv

2016 Põhjala loodusravi – saami teadmanaine Laila Spik

2013 aastal alustasin õpinguid Rahvusvahelises Tiibeti Traditsioonilise Meditsiini Akadeemias (International Academy for Traditional Tibetan Medicine) õppides Tiibeti meditsiini ja väliseid teraapiaid. Õpin jätkuvalt edasi. 2015 aastal oli võimalus olla ka praktikal Tiibeti haiglas. Minu suur tänu Tiibeti meditsiini vallas kuulub õpetajatele: Anu Rootalu (Eesti),  Dr Nida Chenagtsang (Tiibet), Dr Alexander Arbuzov (Venemaa), Dr Machik (Tiibet) ja Drukmo Gyal Dakini (Tiibet).

2013 – 2015 Eesti pärimusmeditsiin –  Krautmani Massaaži- ja Terviseakadeemia

Põlisvägine ja Valge Emahunt

Valge Emahunt on minu väeloom, teejuht ja õpetaja. Valge Emahundi vaim on alati minuga kaasas ravitsemas minu energias. Minu suurim vaimabiline. Kuid olen ka päriselus hundiga metsarajal silmitsi seisnud, tunnistanud teineteist ja siis kumbki oma teed läinud… See kohtumine jättis märgi minu hinge.
Huntidelt on inimesel väga palju õppida. Hunt on metsiku ja puutumatu looduse sümbol. Hunt on põline. Hunt loob tasakaalu. Hundielu oluline osa on rituaalid. Kui mõistame hundi kohta metsas, mõistame ka looduse toimimist üleüldiselt. Hunt on meie looduse pärisosa ja ta on loom, kes on kõige enam mõjutanud inimeste keelt ja kultuuri ja kes on osake meie rahvapärimusest.
Räägitakse hundist ka kui ökosüsteemi tugiliigist – suurkiskjatena nad küll toituvad teistest loomadest, kuid ühtlasi pakuvad elu enamatele liikidele. Nad hoiavad ökosüsteemi kontrolli all.  Pole ühtegi teist looma, kes oleks loodusmaastike kujunemist rohkem mõjutanud kui hunt.

164
Hundipea-logo-ilma-kirjata

Hunt on väga hea vastupidavusega, sitke ja äärmiselt nutikas. Hunt on ellujääja. Ta on julge oma pere ja territooriumi kaitsmisel teiste huntide eest. Hundid austavad oma vanemaid ja armastavad oma peret. Hoolitsemise oskus on see, mis muudab inimesed ja hundid nii sarnaseks.
Need kõik on põhjused, miks Valge Emahundi vaim juhatab minu teed, annab mulle tugevust ja enesekindlust, hoiab ja valvab minu tegemisi. Ta kannab maagilist väemärki, mis aitab luua tasakaalu erinevate maailmade vahel, kaitseb haiguste eest ja õnnistab tegemisi.

Valget rada!

Hundivaimu valge tee

Kui tunned, et sind huvitab šamanism ja tahad sellest rohkem teada, taastada kontakti loodusega, elada šamanistlike põhimõtete järgi, oled valmis iidset Hundivaimu teed kõndima,  siis tea, et teen ka šamanismi algtõdede kursuseid väikestele gruppidele.
Rohkem infot leiad lehelt Mana Hundikoda
Tõsise huvi korral palun kirjuta mulle meilile  ja uuri lähemalt.

mana @polisvagine.ee

 

error: Content is protected !!