Mina olen šamanismi praktik Mana – seekord sinu teejuht ja sinuga kooskõndja Hundivaimu valgel teel. See kõik mis siin kogukonnas toimuma hakkab, on küpsenud minus pikka aega. Mu õpetaja Morsuk Kam on andnud mulle Valge tee pühitsuse ja näidanud mulle seda teed. Olen selle usalduse eest südamest tänulik!

Aja jooksul on hulk inimesi tundnud huvi ja käinud mulle peale, et hakkaksin ometi jagama seda mida tean ja oskan. Tundub, et täna, selles maailmas on vaja rohkem inimesi, kes oleksid tasakaalus iseenda ja loodusega, oskaksid ennast ja oma lähedasi paremini toetada ja seetõttu on vast nüüd see aeg saabunud ja tuleb oma metsast välja ronida ning jagada. Kellel vaja, see tuleb. Siit saab alguse üks uus tee, olla natuke teejuht. Oled südamest oodatud kui nii tunned!

—————–

Hundivaimu valge tee – šamanismi põhimõtted ja alustalad

Šamanism on inimkonna vanim vaimne viis tervendamiseks ja probleemide lahendamiseks. See on viis, kuidas hoida alal tasakaalu iseendas ning enda ja muu loodu vahel. Algkursuse käigus õpime šamanismi põhimõtteid ja viise, mida šamaanid kogu maailmas on kasutanud tuhandeid aastaid. Ka Põhja-Euroopas on olemas oma šamaanipärimus ning me kõik oleme inimolenditena võimelised toimima šamaani kombel.

4-päevane kursus sisaldab endas nii teoreetilist kui praktilist osa, mille käigus tutvume traditsioonilise Hundivaimu šamanismi põhimõtetega, räägime ka Põhjala ja meie oma põlisest traditsioonist ning loodusravi põhimõtetest ja viisidest. Räägime kuidas vanas Põhjala traditsioonis loodusega koos paremini oma eluga toime tulla, leida tasakaalu, kuidas kasutada taimeravi, sõnaravi, häälimist ja trummimist, kõneleme looduse lugemise oskusest, veidi ka traditsiooniliste sümbolite maailmast. Põline tarkus on tihedalt läbipõimunud kohalike uskumuste, mütoloogia ja traditsioonidega.

Oma väe avamise ja otsingute retkele saab asuda vaid inimene, kes on selleks tõesti valmis. Oled oodatud, kui sind huvitab traditsioonilise Hundivaimu šamanismi tee, Põhjala traditsioonid ning kes soovivad endale kõrva taha panna teadmisi traditsioonilisest loodusega kooskõlas elamise põhimõtetest.

Kursuse olen jaganud neljaks kohtumiseks. Kestvus orienteeruvalt 11.00 – 19.00, selle sisse jääb ühine lõunapaus. Kohtumispaik on minu turvaline Põlisvägine Hundikoda Võru linnas, siseruumis (Räpina mnt 12, III korrus). Teeme koos rännakuid trummimise saatel, tutvume šamanistlike traditsioonide rituaalidega, õpime otsima ja ära tundma oma väelooma, punume väepaelu ja valmistame hingenuku.

Taastame usu looduse väesse ja iseenda võimesse oma elu paremaks muuta. Jaa, just õpime kuidas seda teha siseruumis! Ja ehk kevadisel ajal teeme ühe päeva ka looduses, väepaigas.

Kursuse sisu võib kulgemise käigus muutuda, olenevalt osalejate valmidusest ja kasvamisest, kuid esialgsed läbitavad teemad on järgmised:

1633699340391

Mina kui Mana. Olen šamanismi praktiseerinud pikalt ja loodusega koos elanud vast terve teadaoleva elu. Aga sügavamale läinud sellesse viimastel aastatel, elades ise täiesti metsas. Minu jaoks on šamanism elamise viis loodusega ja looduses toimuvate eluprotsessidega koos, samas rütmis. Kogu šamanistlik tegutsemine ning tajumine lähtub looduslikust eluseadusest ja elueetikast. Šamanistlik ilmavaade tõdeb, et kogu maailm on elav ja hingestatud ning omavahelise energiavõrgustikuga seotud. Elu on püha.

Minu peamised õpetajad šamanismi vallas on olnud Hakassia/Tuva iidset Hundivaimu traditsiooni järgiv šamaan Morsuk Kam Austriast, Põhjala šamanistliku tervendustraditsiooni kandja, Saami teadmanaine Laila Spik ja Austraalias sündinud Eesti šamaanipraktik Indra Reinpuu.

Kuulun ka ise šamanistlikku Rahvusvahelisse Hundivaimu kogukonda.

Kui huvitab, loe minust rohkem siit lehelt PÕLISVÄGINE

Kui tunned, et soovid samuti Hundivaimu valget teed käia, ja põhitõdede väikesel kursusel osaleda läbi minu nägemuse ja arusaamise, siis kirjuta oma osalemissoov mulle meilile mana(ät)polisvagine.ee hiljemalt. Uus kursus saab toimuma, kui sobiv arv huvilisi koos.

Teen kursust väikesele mõnusale grupile, seega piiran grupi suurust!

Kursusetasu on 77 eurot ühe korra kohta. Kokku kohtume neljal korral.

Kursuse täpse info, mida kaasa võtta jne – saadan neile, kes soovivad osaleda.

—————————

NB! Kui sellele kursusele ei mahu, siis jäta julgelt oma meiliaadress ja annan teada millal taas uue grupiga alustan. Samuti on võimalik jälgida Põlisvägise lehte näoraamatus  Põlisvägine – põline ravitsemine, šamanistlikud tervendused | Facebook  ning tõsisema huvi korral liituda kinnise kogukonnaga Hundivaimu valge tee 

engraving2 transparent
error: Content is protected !!